Učte o přírodě v přírodě

Podporujeme učitele ve vzdělávání žáků v přírodě.

Víme totiž, že děti se nejlépe učí pomocí pozorování a prožitků. Zapojte se do našeho programu, kde vám ukážeme, jak na to.

Program LES VE ŠKOLE slaví 25 let v ČR. Slavte s námi a využijte výhodnou nabídku.

Nezapojení co chtějí být zapojení a přihlásí se od dubna do června 2024, členství na další školní rok 2024/2025, NEPLATÍ.

A to se vyplatí, ušetříte Kč 990,-. Jupíííí

Kdo si pamatuje první lesní metodiku?

Stáhněte si ji ZDARMA.

Všichni zapojení mají publikaci na sdíleném disku.

Co program Les ve škole nabízí?

Program Les ve škole poskytuje učitelům výukové plány, semináře a konzultace, které mají za cíl pomoci učitelům s výukou o přírodě v přírodě. Využijte připravené lekce v předmětech prvouka, přírodověda, svět kolem nás, výtvarka, hudebka, čeština, svět práce, angličtina, občanka... Fantazii k hledání mezipředmětových vztahů se meze nekladou.

Výukové plány do přírody

Originální výukové plány založené na praktických zkušenostech využijete při výuce v MŠ, ZŠ, družinách i zájmových kroužcích.

Semináře

Na našich seminářích vám ukážeme, jak učit venku a zařadit program do výuky. Poradíme, i jak se vypořádat s obtížemi výuky venku.

Konzultace

S výukou venku vám rádi poradíme my i naše zkušené Mentorky Lesa ve škole přímo u vás ve škole, po telefonu nebo e-mailu.

Podívejte se, jak se učí venku

Jak se do programu zapojit?

1. Vyplníte přihlášku do programu

Do programu se můžou přihlásit učitelé základní nebo mateřské školy, školní družiny, přírodovědných a jiných zájmových kroužků. Zapojeným subjektem je škola, organizace nebo soukromá osoba bez ohledu na to, kolik tříd program realizuje.

3. Pusťte se do toho a jděte s žáky ven

Zvládnete alespoň dvě výpravy do lesa, na školní zahradu nebo do parku za měsíc?

Za vaši práci v programu vás odměníme Certifikátem lesní třída.

Ohlasy učitelů

"Potěšila mne pozitivní zpětná vazba od žáků i rodičů. Žáci se lépe poznali a učili se spolupracovat, vnímat les. Posílil se tak jejich citový vztah k přírodě a i potřeba ji chránit.

Jaroslava Hrdličková / ZŠ Nebušice, Praha 6

"Oceňuji velké množství inspiračních materiálů, skvělých nápadů, utřídění poznatků a pojmů a hezké grafické zpracování metodik."

Kateřina Klímová / ZŠ Deblín

Zapojení škol do programu v Česku i ve světě

Proč je dobré učit děti v přírodě

Učení děti venku baví

Děti jsou venku pozornější, lépe se soustředí, snáze komunikují a mají větší motivaci k učení.

Více si zapamatují

Díky tomu, že se učí prostřednictvím objevování a zkoumání, dokážou si získané poznatky lépe zapamatovat.

Tráví čas aktivně

Přímý kontakt dětí s přírodou je zásadní pro fyzické a psychické zdraví dětí, pro jejich sociálně zdravé chování.

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz